بهدانیوز

تغییر به حالت دسکتاپ ثبت نام ورود

ارتباطی بین داروی ضد تهوع با نارسایی‌های مادرزادی وجود ندارد

نتایج بررسی‌ها حاکی از آن است که مصرف داروی ضد تهوع در دوران بارداری با خطر ابتلای نوزاد به نارسایی‌های مادرزادی ارتباطی ندارد.

 

به گزارش بهدا، در این مطالعه آمده است: بیش از 50 درصد از زنان باردار در طول این دوران دچار حالت تهوع می‌شوند که 10 تا 15 درصد آنان مجبور به استفاده از داروی ضد تهوع «متوکلوپرامید» می‌شوند.

 

گروهی از محققان موسسه «استاتنس سروم» در کپنهاگ دانمارک اظهار داشتند: در حالی که داروی «متوکلوپرامید» یکی از داروهای با کاربرد بالا در دوران بارداری است اطلاعات موجود در مورد فواید یا مضرات استفاده از آن در این دوران محدود است.

 

هرچند این محققان دانمارکی، اطلاعات مرتبط با 1.2 میلیون مورد بارداری در این کشور را در سال‌های 1997 تا 2011 میلادی با هدف بررسی ارتباط میان مصرف این دارو و نارسایی‌های مادرزادی مورد مطالعه قرار دادند.

Metoclopramideاین محققان در مطالعات خود اظهار داشتند هیچ ارتباطی میان مصرف این دارو در سه ماهه نخست بارداری و ابتلا به نارسایی‌های مادرزادی از جمله تولد نوزادان نارس و با وزن کم وجود ندارد. 

انتهای پیام

1391 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پايگاه خبري بهدانیوز می باشد .

بالا نسخه رومیزی

مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .